Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Grupa UniCredit sponsorem Ligi Mistrzów UEFA

Od 1 lipca 2009 r. Grupa UniCredit zostaje oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne sezony (2009-2012). Dzięki temu UniCredit rozpoczyna swoją drogę do bycia jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawanych marek w Europie i na świecie.

Liga Mistrzów UEFA jest najbardziej popularnym międzynarodowym turniejem piłki nożnej na poziomie klubowym, któremu z prawdziwą pasją kibicuje co drugi mieszkaniec Europy. Będąc jedynym bankiem sponsorującym Ligę Mistrzów UEFA, UniCredit podniesie swoją widoczność jako paneuropejska grupa bankowa, głęboko zakorzeniona w 22 krajach Europy.

- Wspieranie Ligi Mistrzów UEFA przez Grupę UniCredit to milowy krok w kierunku rozwoju naszej marki w całej Europie –  powiedział Paolo Fiorentino, Zastępca Prezesa Grupy UniCredit. – UniCredit może się pochwalić doświadczeniem sponsorowania największych wydarzeń sportowych, jednakże to Liga Mistrzów UEFA poprzez swój globalny zasięg zapewnia konsekwentny i trwały wzrost  rozpoznawalności naszej marki.

- Jestem zachwycony tym, że UniCredit zostanie oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów UEFA na lata 2009-2012 – powiedział sekretarz generalny UEFA, David Taylor. – UniCredit jest wiodącą europejską grupą bankową. Poprzez swoją obecność i siłę w Europie, szczególnie w jej wschodniej części, Grupa wesprze dalsze wzmocnienie Ligi Mistrzów UEFA na tych rynkach. Jesteśmy również przekonani, że takie wyjątkowe wydarzenie sportowe jak Liga Mistrzów, posłuży UniCredit w budowaniu i umacnianiu tożsamości swojej marki.

Ponadto, poprzez wsparcie Ligi Mistrzów i we współpracy ze społecznościami lokalnymi krajów na wszystkich rynkach należących do Grupy, UniCredit planuje zrealizować szereg inicjatyw społecznych, służących zwiększeniu poczucia przynależności do Grupy wśród jej pracowników. Ten program skupi się na dwóch kluczowych inicjatywach. Pierwsza z nich to kampania promocyjna w krajach działalności Grupy. Druga to Trophy Tour Ligi Mistrzów UEFA [tournee po europejskich stolicach z Pucharem Ligi Mistrzów UEFA], który przedstawi Grupa UniCredit. Pozwoli to kibicom przybliżyć się do Pucharu i wziąć udział w imprezach towarzyszących.

Poczynając od Mediolanu w dniach 16 do 20 września 2009 r., Puchar Ligi Mistrzów UEFA odwiedzi następujące miasta: Zagrzeb (Chorwacja) w dniach 25-26 września, Bukareszt (Rumunia) w dniach 10-11 października oraz Sofię (Bułgaria) od 17 do 18 października. Druga grupa krajów będzie gościła Puchar w 2010 r., a trzecia – w 2011 r.

Sponsorowanie zostanie podkreślone również za pomocą osobnej podstrony internetowej na stronie korporacyjnej Grupy UniCredit, która zostanie uruchomiona pod koniec lipca. Będą się tam znajdowały informacje związane z Ligą Mistrzów, w tym relacje z Trophy Tour Ligi Mistrzów UEFA.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

Bank Pekao
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO